Stowarzyszenie Inclusive.Buzz

Czym się zajmuje?

Stowarzyszenie prowadzi wyjątkowe miejsce w centrum Warszawy – BAZĘ, gdzie poza usługami gastronomicznymi (wegetariańskie i wegańskie jedzenie w przystępnych cenach) oferuje także przestrzeń działającą na zasadach domu kultury, którą wynajmuje na wydarzenia otwarte i prywatne. Baza proponuje także autorskie zajęcia skierowane głównie do młodzieży z doświadczeniem uchodźstwa i migracji. Stowarzyszenie wspiera oddolne inicjatywy, użycza przestrzeni na ważne lokalnie i społecznie wydarzenia, wynajmuje przestrzeń do celów szkoleniowo-warsztatowych, pomaga organizować spotkania, koncerty, czytanie poezji, pokazy filmowe i wiele innych.

Skąd pomysł na inicjatywę?

Idea wzięła się z potrzeby stworzenia miejsca otwartego na osoby aktywistyczne, wykluczone społecznie, a także z chęci stworzenia wielokulturowej przestrzeni wymiany myśli i doświadczeń z celem działania na rzecz różnorodnego społeczeństwa. Misją Stowarzyszenia Inclusive.Buzz jest działanie proaktywne, tworzenie bezpiecznego, wielokulturowego miejsca do edukacji, rozwoju i aktywizacji szczególnie młodego pokolenia. Stowarzyszenie wraz z lokalną społecznością chce pracować na rzecz istot żyjących oraz planety, w duchu odpowiedzialności, otwartości i solidarności międzyludzkiej.

Z jakiego wsparcia korzystają w BU?

Stowarzyszenie ze wsparciem Programu i ekspertów pracuje nad sformułowaniem strategii organizacji oraz konkretnych działań z niej wynikających. Kolejnym filarem wsparcia są warsztaty z pracy w środowisku wielokulturowym i zarządzania ją w sposób odpowiedni przy tak różnorodnym zespole. Ważnym aspektem wsparcia w programie będzie też stworzenie strony internetowej Stowarzyszenia.