Fundacja Diagnoza Akceptacja Rozwój

Czym się zajmuje?

Daria Kharkova od 13 lat wspiera dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Doświadczenia pracy w szkołach integracyjnych i specjalnych oraz gabinetach terapeutycznych pokazały jej problem rodziców, którzy często czują się osamotnieni i pozbawieni pomocy w opiece nad swoimi dziećmi i zapewnieniu im odpowiedniego wsparcia. W odpowiedzi na te problemy Daria postanowiła uruchomić fundację i realizować projekt pomocy dzieciom DAR – Diagnoza Akceptacja Rozwój. Daria zajmuje się także tłumaczeniem na język ukraiński materiałów edukacyjnych i terapeutycznych dla dzieci z doświadczeniem migracji, które nie posługują się językiem polskim. 

Skąd pomysł na inicjatywę?

Pomysł na założenie fundacji to reakcja na przyjazd do Polski z Ukrainy dużej liczby dzieci z niepełnosprawnościami, które wraz z rodzicami wyjechały z Ukrainy po wybuchu pełnoskalowej wojny w lutym 2022 roku. Dzieci te, poza wyzwaniami rozwojowymi wynikającymi z niepełnosprawności, muszą mierzyć się z barierą językową. Daria stworzyła platformę w internecie, gdzie rodzice mogą skorzystać ze wstępnej konsultacji, bezpłatnych szkoleń czy otrzymać materiały do pracy w domu. W planach ma także otwarcie własnego gabinetu gdzie będzie mogła prowadzić terapię pod szyldem swojej fundacji, a także integrować dzieci i rodziców z Polski i Ukrainy, którzy na co dzień mierzą się z podobnymi wyzwaniami. 

Z jakiego wsparcia korzystają w BU?

Daria w Programie Business Unusual stawia swoje pierwsze kroki w fundacji. Z pomocą prawnika przeszła przez formalności związane z zarejestrowaniem organizacji, a eksperci pomagają jej zapoznać się z zasadami prowadzenia księgowości i dopełniania wszelkich innych zobowiązań. W ramach programu powstaje też strona internetowa fundacji DAR a wraz z nią cała identyfikacja wizualna i treści, które Daria będzie publikować.

 

 

 

Więcej informacji:

Jak się skontaktować?