Fundacja Dar Losu

Czym się zajmuje?

Fundacja Dar Losu to przedsiębiorstwo społeczne wspierające mieszkających w Polsce migrantów i migrantki z Białorusi i Ukrainy. Rozwijają inicjatywę Sweet World, w którą zaangażowane są osoby z doświadczeniem migracji. Ich program opiera się o naukę rzemiosła cukierniczego i podnoszenie kwalifikacji z obszaru przedsiębiorczości, co bezpośrednio przekłada się na niezależność ekonomiczną. Równie ważnym celem działania Fundacji jest realizacja projektów wspierających integrację społeczną w Polsce.

Skąd pomysł na inicjatywę?

Fundacja Dar Losu to organizacja reprezentowana przez osoby z Białorusi i Ukrainy, które spotkały się w Polsce, wzajemnie się wspierają i inspirują do działania. Pomysł na Sweet World  powstał w odpowiedzi na wyjątkowe potrzeby oraz w oparciu o talenty migrantek z Białorusi i Ukrainy. Wiele z nich posiada umiejętności w sztuce cukierniczej, więc twórcy inicjatywy dostrzegli szansę, aby pomóc im nie tylko wykorzystać te umiejętności, ale także ukształtować je pod kątem biznesowym.

Z jakiego wsparcia korzystają w BU?

Wspieramy Fundację w procesie rozwoju strategicznego, m.in. w budowaniu stałej oferty organizacji. Skupiamy się ponadto na podnoszeniu kwalifikacji zespołu Dar Losu w zakresie zewnętrznej komunikacji, działalności gastronomicznej zgodnie z polskimi przepisami oraz  fundraisingu. Z pomocą Programu powstają również strony internetowe organizacji.