WeOk Warsaw

Czym się zajmuje?

WeOk Warsaw to samopomocowa grupa migrantek, która zapewnia wsparcie psychologiczne kobietom (ze szczególnym uwzględnieniem matek) i świadczy pomoc w leczeniu traum wojennych osobom z doświadczeniem uchodźczym oraz ich dzieciom. Grupę wyróżnia nowoczesne podejście do prowadzenia działań – ich warsztaty i kręgi kobiet mają na celu wzmacnianie uczestniczek poprzez akceptację siebie, swojego ciała i seksualności. Planują też otworzyć poradnictwo dla nastolatków LGBT+ z doświadczeniem uchodźstwa.

Skąd pomysł na inicjatywę?

Inicjatywa WeOk narodziła się jako samoorganizująca się grupa wojennych imigrantek. Oksana i Viktoriia, psycholożki z Ukrainy, poznały się w programie „Akademia Trenerów” Fundacji Inna Przestrzeń i postanowiły zacząć wspólnie działać na rzecz innych. Ich celem jest pomoc w adaptacji i integracji ukraińskich uchodźczyń i ich dzieci ze społeczeństwem kraju przyjmującego

Z jakiego wsparcia korzystają w BU?

W ramach Programu uczestniczki pracują z nami nad sformalizowaniem działań i wzmocnieniem swojej grupy, a także planowaniem jej rozwoju.

 

Więcej informacji: