Fundacja Twarze depresji

Czym się zajmuje?

Fundacja Twarze Depresji dwa razy w roku organizuje kampanię społeczną pt. „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”. Od 10 lat pokazuje (za każdym razem inną) „twarz depresji” występującą w przebiegu różnych chorób: u kobiet, mężczyzn, dzieci i młodzieży, seniorów i seniorek.

Zdrowie psychiczne i leczenie depresji wciąż wiąże się z wieloma stereotypami, które organizacja przełamuje wspólnie z jej ambasadorami: aktorami, muzykami, dziennikarzami, pisarzami (wśród nich są m.in.: Ewa Błaszczyk, Urszula Dudziak, Dorota Rabczewska „Doda”, Wirginia Szmyt „DJ Wika”, Andrzej Seweryn, Artur Barciś, Marcin Bosak, Paweł Korzeniowski) i wieloma innymi osobami publicznymi, które w kampanii mówią otwarcie o zdrowiu psychicznym i swoim przykładem zachęcają do prawidłowego leczenia depresji.

Fundacja poza działalnością edukacyjną również pomaga. Prowadzi obecnie kilka programów bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej: dla dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży i po porodzie, osób dorosłych (również z doświadczeniem uchodźstwa) w stanie kryzysu psychicznego, a także Telefon Zaufania pod numerem 22 290 44 42.

Skąd pomysł na inicjatywę?

Osoby zakładające Fundacje postawiły sobie cel, by depresja była traktowana jak każda inna choroba, a osoby na nią cierpiące czuły się akceptowane, nie wstydziły się, nie bały i otrzymywały pełne zrozumienie oraz potrzebne wsparcie.

Z jakiego wsparcia korzystają w BU?

Wspieramy Fundację w rozwoju instytucjonalnym, ze szczególnym uwzględnieniem struktury zespołu; w pracach modernizacyjnych na stronie internetowej i innych eksperckich konsultacjach związanych z działaniami programowymi Fundacji.

Więcej informacji: